Idziesz na studia, weź udział w dniu otwartym!

WSB dni otwarte

Zdana matura to możliwość podjęcia studiów, a co za tym idzie rozwijania pasji i zdobycia specjalistycznej wiedzy oraz cenionych na rynku pracy umiejętności. Aby wybór uczelni i kierunku był celny, warto wcześniej zapoznać się z ofertą i możliwościami, jakie zapewnia uczelnia. Najprościej skorzystać z dni otwartych, takich jak organizowany przez WSB we Wrocławiu 8 lipca.

Zanim po ogłoszonych wynikach matury zaczną się długo wyczekiwane wakacje, zostaje do podjęcia jeszcze jedna decyzja – czy iść na studia, a jeśli tak, to na jakie i gdzie? Często z tymi myślami biją się też osoby, które zrobiły sobie przerwę w nauce lub mając już dyplom licencjata albo inżyniera, chcą iść na studia magisterskie.

Pytania dotyczące kierunku oraz wszystkie wątpliwości najlepiej rozwiać u źródła, zachęcają do tego same uczelnie, zapraszając kandydatów na dni otwarte.

To okazja, żeby zdobyć najważniejsze informacje o uczelni w syntetycznej formie i w bardzo wygodny sposób. Spotkamy się z kandydatami online i zaprezentujemy uczelnię, przedstawimy kierunki, będziemy na żywo odpowiadać na pytania. Dodatkowo opowiemy w języku angielskim o specjalnościach anglojęzycznych, czyli studiach specjalistycznych, które prowadzimy w całości w języku angielskim mówi Katarzyna Małecka z Biura Rekrutacji Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

WSB na dzień otwarty zaprasza 8 lipca o godz. 17:00, spotkanie odbędzie się w formie transmisji live na profilu uczelni na Facebooku i będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych pod linkiem:
https://www.facebook.com/WSBwroclaw.

Dlaczego warto uczestniczyć w dniach otwartych?

  1. Poznasz uczelnię i jej ofertę – uczelnia dołoży wszelkich starań, aby zaprezentować swoje atuty i wyróżniki. Dzięki temu dostaniesz komplet informacji o dostępnych w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 kierunkach studiów i specjalnościach oraz ogólnie o uczelni, jej profilu i organizacji studiów.
  2. Poznasz proces rekrutacji – w WSB przebiega on w całości online i kandydat nie musi przyjeżdżać osobiście, żeby się zapisać na studia, ale nie każda uczelnia zapewnia takie rozwiązanie. Również nie każda uczelnia ma progi punktowe, a wymagane komplety dokumentów aplikacyjnych mogą się różnić, podobnie jak terminy i sposób ich dostarczenia. Czasem, aby dostać się na wymarzony kierunek, trzeba spełnić dodatkowe wymogi, o czym opowiedzą pracownicy na dniach otwartych.
  3. Poznasz pracowników – gdy w październiku zaczniesz studia, rozpoznanie znajomej osoby i wiedza, w jakim dziale pracuje oraz z jakimi sprawami możesz się do niej zwrócić, będzie pomocna i ułatwi Ci orientację na uczelni. Łatwiej też nawiązać kontakt z osobą, którą już widziałeś.
  4. Możesz zadawać pytania – spotkania online powiązane są z czatem, który umożliwia zadawanie pytań przez uczestników. Dzięki temu szybko uzyskasz interesujące Cię odpowiedzi i nie będziesz tracić czasu na szukanie informacji.
  5. Wygodnie i bezpiecznie bierzesz udział w wydarzeniu – nie musisz specjalnie jechać na uczelnię. Wystarczy, że masz stabilne łącze internetowe i możesz uczestniczyć w wydarzeniu wygodnie tak, jak chcesz.
  6. Zaproś do udziału bliskich – wybór kierunku studiów i uczelni, a często nawet decyzja o podjęciu studiów, mogą być łatwiejsze, jeśli podzielisz się swoją opinią i ewentualnymi wątpliwościami z kimś bliskim. Dni otwarte online to idealna okazja, aby wspólnie podejść do tematu i zaprosić do oglądania transmisji kogoś z rodziny lub przyjaciół.

***

Polub nasz fanpage Mapa Akademicka na Facebooku i zaobserwuj @mapaakademicka na Instagramie, aby być na bieżąco z informacjami o uczelniach i studiowaniu.