Wrocławskie Uczelnie WYższe

Politechnika Wrocławska

Collegium Humanum

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Uniwersytet Dolnośląski DSW

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Pozostałe Uczelnie Wyższe Wrocław

Pozostałe Uczelnie Wrocław
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu 
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu 
  • Wyższa Szkoła Zarządzania “Edukacja” we Wrocławiu 
  • Wyższa Szkoła Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu 
  • Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu

Dlaczego warto studiować we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska to niezaprzeczalnie wyjątkowe miasto. Wieloletnia tradycja, oryginalna architektura i uwarunkowania geograficzne Wrocławia — liczne rzeki i wyspy tworzą niepowtarzalny klimat. Studenci powinni docenić również dogodną komunikację miejską, która pozwala swobodnie poruszać się po mieście. Dobre skomunikowanie Wrocławia z innymi częściami kraju i zagranicznymi miastami dzięki pobliskiemu lotnisku są dodatkowym atutem. Wrocław oferuje również szeroką gamę obiektów kulturalno-rozrywkowych — restauracje, kina, sale koncertowe, muzea czy najstarsze w Polsce zoo. Jednak to, co powinno liczyć się dla studentów najbardziej to… wrocławskie uczelnie!

Uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

Uczelnie we Wrocławiu — zarówno te publiczne jak i prywatne — cieszą się dobrą opinią i uznaniem w skali całego kraju. Według rankingu najlepsze wrocławskie uczelnie to Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Jak zatem można zauważyć, uczelnie we Wrocławiu pozwalają podjąć studia wyższe w najróżniejszych dziedzinach! Studia na najpopularniejszych kierunkach m.in. informatyka, budownictwo, logistyka, zarządzanie, ekonomia, psychologia, prawo, kierunek lekarski i nie tylko! We Wrocławiu swój kierunek studiów znajdą również miłośnicy wojskowości na Akademii Wojsk Lądowych oraz bardziej artystyczne dusze, które mogą wybrać studia na Akademii Muzycznej.

Dla Maturzystów chcących studiować we Wrocławiu na uczelni prywatnej dobrą opcją może okazać się wybór uczelni takich jak: Wyższa Szkoła Prawa, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna, Międzynarodowa Szkoła Logistyki i Transportu, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Bankowa, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej czy szkoła policealna Cosinus Wrocław.

Co robić po studiach — Wrocław

Absolwenci wrocławskich uczelni decydując się na pozostanie w mieście lub okolicy, mogą liczyć na rozwój kariery zawodowej w branżach dominujących i najlepiej rozwijających się na terenie Dolnego Śląska. Dobrze rozwija się tutaj sektor usług w zakresie outsourcingu, CUW oraz jednostek B&R. Prace w tych podmiotach znajdą m.in. specjaliści HR, specjaliści ds. księgowości, BHP, zarządzania, informatycy czy absolwenci kierunków takich jak bioinżynieria, chemia czy technologia żywności.

Kolejną branżą cieszącą się powodzeniem w województwie dolnośląskim jest przemysł. Zatrudnienie w tym sektorze znajdą przede wszystkim absolwenci kierunków technicznych Politechniki Wrocławskiej — automatyka, robotyka, chemia i analityka przemysłowa, elektromechanika, inżynieria materiałów, inżynieria zarządzania, zarządzani i inżynieria produkcji, mechanika czy transport.

A co z innowacjami przyszłości? Wrocławskie uczelnie nie stoją w miejscu! Swoją ofertę dostosowują do trendów, jakie są przewidywane na kolejne lata. I tak we Wrocławiu można studiować elektromobilność, która jest doskonałym wyborem w obliczu nadchodzącej transformacji transportu. Nieustanny rozwój informacyjno-komunikacyjnej zapewni pracę absolwentom kierunków takich jak: cyberbezpieczeństwo, elektronika, telekomunkacja oraz teleinformatyka. Istotną rolę odgrywać będzie również chemia i farmaceutyka — dobra wiadomość dla studentów chemii i kierunków pokrewnych oraz technologia żywności, ponieważ ktoś musi rozwiązać problemy branży spożywczej (wysokie przetworzeni żywności, niska jakość), z którymi borykamy się już dziś.