Studia od marca – rekrutacja zimowa w WSB

Spóźniłeś się z rozpoczęciem studiów w październiku? Może chcesz zmienić kierunek lub uczelnię? Nie trać roku, wrocławska Wyższa Szkoła Bankowa prowadzi rekrutację zimową, kto z niej skorzysta zacznie studia już w marcu.


Rekrutacja zimowa to szansa na dołączenie do grona studentów jeszcze w roku akademickim 2021/2022. Studia rozpoczęte w marcu niczym nie różnią się niczym od studiów rozpoczętych w październiku, ich start i zakończenie przesunięte są po prostu o jeden semestr.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zaprasza kandydatów na sesję pytań i odpowiedzi, którą poprowadzą pracownicy uczelni. Spotkanie odbędzie się online 9 lutego o godz. 11:00, aby do niego dołączyć wystarczy kliknąć w link podany na stronie wsb.pl/wroclaw (https://www.wsb.pl/wroclaw/aktualnosci/zacznij-studia-w-marcu-sesja-qa). Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą największej niepublicznej uczelni na Dolnym Śląsku i do zadania swoich pytań.


Jak nie stracić roku akademickiego


Rekrutacja zimowa kierowana jest do osób, które z różnych przyczyn nie zdążyły podjąć studiów w październiku, jednak są zdecydowane i nie chcą tracić roku akademickiego czekając do kolejnej jesieni. To też szansa dla tych, którzy studia zaczęli, ale po pierwszym semestrze nauki przekonali się, że chcą zmienić kierunek lub uczelnię.


Jest to również korzystne rozwiązanie dla studentów planujących drugi kierunek. Terminy oddawania prac dyplomowych i egzaminów dyplomowych nie będą się pokrywać z terminami na studiach rozpoczętych w październiku. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować naukę na obu kierunkach.


Dostępne kierunki


W roku akademickim 2021/2022 Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu prowadzi rekrutację zimową na studia I i II stopnia oraz studia II stopnia łączone z podyplomowymi.
 
Na studiach licencjackich do wyboru jest siedem kierunków – bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, mikrobiznes, turystyka i rekreacja, zarządzanie. Studia inżynierskie można podjąć na jednym z trzech kierunków – informatyka, inżynieria zarządzania oraz logistyka, a studia magisterskie na kierunku logistyka.


Osoby wybierające się na kierunek finanse i rachunkowość lub zarządzanie, mogą skorzystać z unikalnej formy studiów magisterskich połączonych ze studiami podyplomowymi. W tej ofercie programy studiów uzupełniają się i pozwalają studentom na większą specjalizację z danego obszaru. Wymaga to poświęcenia dodatkowych weekendów na naukę, ale pozwala zdobyć dwa dyplomy w dwa lata. To opcja dla tych, którzy chcą uzyskać nowy zawód lub wyspecjalizować się w już wykonywanym.

Czas na studia, czas na pracę


W WSB plany zajęć układane są tak, aby nie było w nich „okienek”, a studenci mogli połączyć naukę z pracą i życiem osobistym. To praktyczne podejście znajduje zastosowanie również w prowadzeniu zajęć. Wykładowcami są nie tylko naukowcy, ale też eksperci branżowi, pracujący na co dzień na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich, prowadzący własne firmy. To ludzie z pasją, mający wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe, którymi chętnie dzielą się ze studentami.


Uczelnia ma charakter biznesowy i profil praktyczny, co oznacza, że jej absolwenci mają być jak najlepiej przygotowani do szybkiego odnalezienia się na rynku pracy i w wybranym zawodzie. WSB we Wrocławiu od 25 lat współpracuje ze środowiskiem biznesowym, w tym z liderami branż i największymi pracodawcami w regionie. Przy każdym kierunku studiów działają Rady Biznesu, w których zasiadają przedstawiciele firm współpracujących z uczelnią. Pomagają oni przygotować programy kształcenia oraz programy studenckich praktyk w taki sposób, żeby studenci uzyskali wymaganą wiedzę i umiejętności, znali kluczowe oprogramowanie oraz posiadali rozeznanie w branży.


Rekrutacja zimowa trwa, nie warto czekać! Osoby, które zapiszą się do 10 lutego otrzymają zniżki w czesnym i zwolnienie z opłaty wpisowej. Oferta kierunków dostępna jest na stronie www.wsb.pl/wroclaw.