Światowy Dzień Zdrowia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

W dniu 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tradycyjnie już Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku w ramach obchodów tego wyjątkowego święta, zaplanowała organizację licznych atrakcji, których celem będzie zwrócenie uwagi na to co najważniejsze czyli ZDROWIE. W tym roku wydarzenie zaplanowane zostało na dzień 5 kwietnia. Tegorocznym hasłem ustanowionym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jest HEALTH FOR ALL . W myśl tych słów uczelnia planuje realizację różnorodnych zajęć prelekcji oraz warsztatów z obszaru medycyny, higieny, dietetyki, fizjoterapii i sportu.
Wydarzeniu w uczelni towarzyszyć będzie sekcja wystawców wśród których znajdą się przedstawiciele lokalnych firm branżowych, którzy zaprezentują swoje produkty, usługi, a także przeprowadzą bezpłatne konsultacje. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z wyjątkowej atrakcji jaką jest Silent Disco. To cicha zabawa na parkiecie, w czasie której uczestnicy tańczą przy muzyce w słuchawkach, mając do wyboru kilka kanałów z różnorodnie dobranymi ścieżkami muzycznymi.

PROGRAM PRELEKCJI s. 100:
9:00 Otwarcie obchodów Światowego Dnia Zdrowia dr n. med. Marzena Podgórska, Rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
9:05 9:20 Podstępne WZW Elżbieta Zygmuntowicz asystent Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży z Promocją Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gdańsku.
9:20-9:40 Znamię! Znam je? Elżbieta Zygmuntowicz asystent Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży z Promocją Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gdańsku.
9:40-10:00 Profilaktyka nowotworów skóry, drobne elementy każdego dnia- IFMSA Poland Oddział Gdańsk Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.
10:00-10:20Wirusowe Zapalenie Wątroby slajd informacyjny, szybkie testy HCV IFMSA Poland Oddział Gdańsk Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.
12:30 Prelekcja z zakresu psychodietetyki, dr. n. med. Paulina Borek-Trybała, psychodietetyk, dietetyk onkologiczny i bariatryczny, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

WARSZTATY
14:00 Joga Yin, Magdalena Sibiga, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku s. 212
>>REJESTRACJA<<
14:00 Warsztaty FIT słodycze, Studenci dietetyki Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku s. 115
>>REJESTRACJA<<

STREFA STANOWISK 10:00-15:00
– Silent Disco to cicha zabawa na parkiecie, w czasie której uczestnicy tańczą przy muzyce w słuchawkach, mając do wyboru kilka kanałów z różnorodnie dobranymi ścieżkami muzycznymi. Liczba miejsc ograniczona. Osoby korzystające z atrakcji proszone są o pozostawienie w depozycie za słuchawki dokumentu ze zdjęciem np. legitymacja szkolna/studencka (nie może być to dowód tożsamości).
Łukasz Wodziński ratownik medyczny, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku Wirtualna Rzeczywistość (VR) udzielania pierwszej pomocy oraz fantomy.
Studenckie Koło Naukowe DietetykaWSZ Prawidłowe czytanie etykiet rozpoznawanie dodatków do żywności, które szkodzą, pomiar glukozy, pomiar ciśnienia tętniczego.
– Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku– Samobadanie piersi, alkogogle, pomiar ciśnienia tętniczego.
Studenci kierunku pielęgniarstwo (od godz. 12:00) Sprawdź jak lampa bakteriobójcza eliminuje bakterie, grzyby, pleśnie, a także wszelkie drobnoustroje.
– Studenckie Koło Naukowe DermoLab
– BlenderBike Wsiądź na rower i wykręć sobie zdrowy koktajl.
– PZU Zdrowie – poznaj możliwości zatrudnienia na stanowisku pielęgniarki w Call Center.


Więcej na:

www: https://www.wsz.pl/swiatowy-dzien-zdrowia-5-kwietnia-2023-r/

FB: https://www.facebook.com/events/735620328281218/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22gro

Mail: [email protected]