Cosinus - Licea i szkoły policealne dla dorosłych

O Szkole

Zaoczne Szkoły Cosinus we Wrocławiu to całkowicie  bezpłatna edukacja na wielu kierunkach szkół policealnych. Nasze szkoły to doskonałe uzupełnienie wiedzy dla studentów stacjonarnych i zaocznych. Studiując, możecie wybrać u nas dowolny kierunek, aby poszerzyć wiedzę i  zdobyć bezcenne umiejętności praktyczne, które pozwolą w szybkim tempie zaistnieć na rynku pracy.  Oferujemy zaoczny i wieczorowy tryb nauczania, w bogato wyposażonych pracowniach: masażu, medycznych, kosmetycznych, stomatologicznych, florystycznych…

Kierunki, które można znaleźć w naszej ofercie to:

Masażysta – wybór tego kierunku pozwoli zapoznanać się z wieloma odmianami masażu np. relaksacyjnym, sportowym oraz zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę niezbędną do ich stosowania.

Opiekun medyczny –  po ukończeniu tego kierunku można pracować zarówno z chorymi wymagającymi opieki czasowo, jak i z takimi, którzy pomocy wymagają stale (starszymi, niepełnosprawnymi). Umiejętności nabyte na kierunku Opiekun medyczny stanowią podstawę wszystkich zawodów medycznych kształconych na poziomie szkoły policealnej, które mogą być uzupełnione jedynie dodatkową kwalifikacją.

Idź do Uczelni

Asystentka/higienistka stomatologiczna – kierunki, po których pracę znajdzie każdy w wielu prestiżowych gabinetach stomatologicznych. Współpracujemy z Akademicką Polikliniką Stomatologiczną we Wrocławiu!

Terapeuta zajęciowy – prowadzi różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych, w celu przeciwdziałania powstaniu przewlekłego stanu chorobowego lub trwałego kalectwa, kompensacji ubytków funkcji oraz przystosowania do życia w społeczności szpitalnej i poza szpitalnej.

Czytaj więcej

Opiekun Domu Pomocy Społecznej – to osoba pierwszego kontaktu dla osób potrzebujących stałej opieki i pielęgnacji, na co dzień mieszkających w całodobowych instytucjach, od której wymagana jest empatia, kreatywność i konsekwencja w działaniu. Praca po tym kierunku jest na wyciągnięcie ręki.

Kosmetyka – ukończenie kierunku pozwoli podjąć pracę w każdym gabinecie kosmetycznym lub założyć własną działalność. Kosmetyka to samodzielny zawód, ale można go również połączyć z wizażem, charakteryzacją, masażem czy fizykoterapią.

Florystyka –  Florysta to samodzielny zawód, ale także dobry punkt wyjścia do poszerzania swoich kwalifikacji w zakresie dekoracji wnętrz czy architektury krajobrazu. Florysta planuje I wykonuje dekoracje roślinne, dobiera materiał roślinny, zajmuje się stylizacją wnętrz w hotelach, biurach, kościołach…

Administarcja –  to idealny wybór dla osób zainteresowanych prawem administracyjnym i jego praktycznym zastosowaniem, zarządzania finansami, kierowania zespołem pracowników oraz oceną i kontrolą jakości.

BHP – specjalistów w tej dziedzinie zatrudniają wszystkie zakłady produkcyjne, usługowe i administracyjne sektory gospodarki, które mają obowiązek przeprowadzania szkoleń bhp dla swoich pracowników. Ukończenie szkoły i uzyskanie tytułu technika BHP umożliwia pracę w charakterze specjalisty od doradztwa na gruncie bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również sprzedaż usług konsultacyjnych podmiotom zewnętrznym.

Opiekunka dziecięca – zawód ten daje  kwalifikacje do pracy z dziećmi zdrowymi, chorymi i niepełnosprawnymi do czwartego roku życia. Opiekunka dziecięca w swojej pracy wykonuje codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka. Prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i stymulujące rozwój psychomotoryczny dziecka.

Nauka na wybranych kierunkach trwa od 1 roku do 2 lat, jest całkowicie bezpłatna I kończy się państwowym egzaminem potwierdzającym zdobycie kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu.

kierunki

Kierunki w trybie zaocznym:

 • Administracja
 • BHP
 • Florystyka
 • Kosmetyka
 • Opiekunka Dziecięca

Szkoły Publiczne Zaoczne:

 • Opiekun Domu Pomocy Społecznej

Nauka na wybranych kierunkach trwa od 1 roku do 2 lat, jest całkowicie bezpłatna i kończy się państwowym egzaminem potwierdzającym zdobycie kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu. 

Kierunki w trybie wieczorowym:

 • Asystentka stomatologiczna
 • Higienistka stomatologiczna
 • Masażysta
 • Opiekun medyczny
 • Podolog
 • Terapeuta Zajęciowy

Nauka na wybranych kierunkach trwa od 1 roku do 2 lat, jest całkowicie bezpłatna i kończy się państwowym egzaminem potwierdzającym zdobycie kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu. 

rekrutacja

Kontakt

Szkoła Cosinus

Dane adresowe:
50-527 Wrocław ul. J. Wł. Dawida 5
Kontakt:
tel.: 71 316 38 00
e-mail: [email protected]
Dyżury dyrektora:
Pn-Pt: 08:00-18:00
Sb: 09:00-15:00
 
Dane adresowe:
50-376 Sekretariat główny, Wrocław ul. Hoene-Wrońskiego 24
Kontakt:
tel.: 71 346 00 79
e-mail: [email protected]
Dyżury dyrektora:
Pn-Pt: 08:00-18:00
Nd: 09:00-15:00
 
Dane adresowe:
50-376 Sekretariat dla obcokrajowców, Wrocław ul. Hoene-Wrońskiego 25
Kursy maturalne
Kursy zawodowe
Kontakt:
tel.: 71 393 44 61
e-mail: [email protected]
Dyżury dyrektora:
Pn: 11:30-19:30
Wt: 11:30-19:30
Śr: 11:30-19:30
Cz: 11:30-19:30
Pt: 08:00-16:00