Wiemy kiedy matura 2020!

O tym, że termin matury został zmieniony pisaliśmy jakiś czas temu na łamach portalu. Maturzyści czekali z niecierpliwością kiedy Ministerstwo Edukacji Narodowej poda nową datę matur. Wstępnie szacowana była na koniec czerwca 2020. Dziś maturzyści kończą rok szkolny. Kiedy zatem napiszą maturę?

Ministerstwo precyzuje datę matury 2020

W dniu dzisiejszym na konferencji prasowej Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdziło, że matura 2020 nie rozpocznie się 4 maja. Harmonogram matur w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa maturzystów musi zostać zmieniony.

Nowy termin matury 2020 podany przez ministerstwo to 8 czerwca. Rozpocznie się od języka polskiego.

W związku z tym maturzyści mają jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do matury 2020. O tym jak przygotować się i motywować do nauki możesz przeczytać na naszym portalu.

Co z maturą ustną?

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się spekulacje na temat możliwości odwołania matury ustnej. Nie wykluczał tego nawet Minister Edukacji narodowej o czym pisaliśmy wcześniej.

Matura ustna ODWOŁANA! Nie będzie zatem matury ustnej.

Egzamin zawodowy odbędzie się również w czerwcu- 22 czerwca to początek egzaminów potwierdzających kwalifikację zawodową.

Co z resztą maturzystów?

Uczniowie nie wrócą do szkół przed 24 maja. To nowy termin podany przez Ministerstwo. Bezpieczeństwo uczniów jest w tym momencie najważniejsze. Zatem niemożliwy jest szybszy powrót.

Co wiadomo po konferencji MEN?

Matura rozpoczyna 8 czerwca.
Egzamin 8-klasitów 16 czerwca
Egzamin zawodowy 22 czerwca
Egzamin zawodowy 16 sierpnia

Matury ustne ODWOŁANE!

Co z rekrutacją na studia?

Rekrutacja na studia ustalana jest indywidualnie przez każdą Uczelnię. Harmonogram poszczególnych jednostek może się różnić od siebie. Pewnym jest to, iż rekrutacja będzie odbywać się na podstawie wyników z matury. O tym w jaki sposób matura przeliczana jest na punkty z rekrutacji możesz przeczytać tutaj. Jeżeli chcesz sprawdzić PROGI PUNKTOWE 2020 oraz wymagane w rekrutacji przedmioty skorzystaj z naszego kalkulatora maturalnego.